Haber Detayı
05 Eylül 2019 - Perşembe 11:03
 
Bakan Soylu'dan Vali Aksoy'a plaket
TEKNOLOJİ Haberi
Bakan Soylu'dan Vali Aksoy'a plaket

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy' MAKS plaketi .
İçişleri Bakanlığı’nın vatandaş odaklı hizmet dönüşümü projelerinden biri olan, Türkiye’nin Dijital Değeri sloganı ile İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ve ASELSAN'ın işbirliğiyle başlatılan “Mekansal Adres Kayıt Sistemi (MAKS) Türkiye Tanıtım Toplantısı”, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun  katılımlarıyla gerçekleştirildi.

İzmir’’de gerçekleşen toplantıya; İçişleri Bakanı Soylu’nun yanısıra, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve sisteme kayıtlı olan 39 ilin Vali ve Vali Vekilleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Engin Sarıibrahim, Vali Yardımcıları, Belediye Başkanları, Bakanlık Bürokratları ve ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün ile ASELSAN yetkilileri katıldı.

İçişleri Bakanlığı Nufüs ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Engin Sarıibrahim ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Görgün, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile İzmir Valisi Erol Ayyıldız'ın konuşmalarından sonra sistemin tanıtım filmi izlendi.

İçişleri Bakanı Soylu, Mekansal Adres Kayıt Sistemi  hakkında yaptığı konuşmalarının ardından, Mekansal Adres Kayıt Sistemi projesi kapsamında sisteme kayıtlı olan ve toplantıya katılan illerin Valilerine  ve  Kocaeli Valisi  Hüseyin Aksoy’a plaket verdi.  

Kaynak: (HABER MERKEZİ) - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Bakan, Soylu'dan, Vali, Aksoy'a, plaket,
Yorumlar
Haber Yazılımı