Haber Detayı
24 Ocak 2020 - Cuma 13:14
 
Bakan Soylu; Alarm halindeyiz dedi
ASAYİŞ Haberi
Bakan Soylu; Alarm halindeyiz dedi

ADALET BORA/ haberpi-İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Katılımıyla Antalya’da Narkotik Suçlarla Mücadele Değerlendirme Çalıştayı gerçekleştirildi..
Bakan Soylu; toplantıda uyuşturucuyla mücadeleye devam edeceklerini belirterek; Alarm halindeyiz dedi 

Toplantıya; Emniyet Genel Müdürü  Mehmet Aktaş, Antalya Valisi  Münür  Karaloğlu, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Erhan Gülveren, Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanı  İbrahim Hakkı Seydioğulları, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tekin Aktemur, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, 3.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı  Mutlu Çat, Yargıtay 10. Ceza Üyesi Yüksek Hakimi Abdullah Özer, Yargıtay 20. Ceza Üyesi Yüksek Hakimi  Talip Bakır, Ankara Cumhuriyet Savcısı  Alper Türközmen, Savcı Salim Demirci, Antalya Bölge Teftiş Kurulu Başkanı  Hasan Büyükkırlı, Polis Başmüfettişi  Cem Deliduman, Polis Başmüfettişi Şahin Yılmaz,  Polisevi Müdürü  Hakan Kırca, Masak Hazine ve Maliye Uzmanı  Ali Demir, katıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu çalıştayda yaptığı açıklamada  “Çocuklarımızı zehirlemek istiyorlar. Üniversitelerimizde, liselerimize musallat olmak istiyorlar. Özellikle şehirlerimize çocuklarımıza saldırıp onları kendi şebeklerinin ağları yapmak için uyuşturucu bağımlısı haline getirmek istiyorlar. Her insan bir ailedir, geçen gün söyledim buradan ailelere sesleniyorum. 922 Kaymakamımız emrinizdedir, başınız sıkıştığı zaman, kötü bir şey hissettiğiniz andan itibaren kaymakamın kapısı sonuna kadar açıktır. Sizle beraber mücadeleye vardır ve de var olacaktır..922 Aile danışmanı, aile bireyi deyin, abi, abla, ister kardeşiniz deyin, her kimse 922 Kaymakamımızın bir zatî en temel görevlerinin bir tanesi bunu az da olsa hisseden annenin, babanın ona bir vesileyle gidip onunla beraber bu mücadeleyi başlatıp, daha sonra ya narkotik birimlerimize ve yahutta bu işin rehabilitasyonuna sevk etmesini sağlamaktır. Temel görevimiz budur. Alarm halindeyiz. Bu alarmı 2020 yılında hiç söndürmeden devam edeceğiz. ” dedi 

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş ise  “Geleceğimiz için ciddi bir tehdit ve tehlike oluşturan Narkotik Suçlarla Mücadele konusunda da gerek suç şebekelerini çökertme, gerek suçu önleme, gerekse bilinçlendirme noktasında önemli ve başarılı çalışmalarımız devam etmektedir. Toplumun her kesimini tehdit eden, ulusal ve uluslararası boyutuyla da çok katmanlı bir sorun olan uyuşturucu ticareti, terör örgütleri tarafından düzenlenen kanlı terör eylemlerinin de kirli finans kaynaklarından biridir. Bu suçtan elde edilen gelirin kesilmesi, terör örgütleriyle mücadelede de başarıyı beraberinde getirecektir.
Gençlerin eline silah vermekle, uyuşturucu madde tutuşturmak arasında hiçbir fark yoktur” sözleriyle, konunun ne kadar hayati önemde olduğunu vurgulayan Sayın Cumhurbaşkanımız ve “Uyuşturucu konusunda sert mizaçlıyız, dünkünden daha kararlıyız” diyen Sayın Bakanımızın emir ve direktifleri doğrultusunda, tavizsiz bir şekilde mücadelemize devam edeceğiz. Her birinizin fedakârca çalışmaları ve halkımızın desteği ile, bir gram uyuşturucunun bile peşine düşecek, en seri ve etkin şekilde müdahale ederek, gençlerimizi zehirleyen ve terör örgütlerini besleyen bu illetten milletimizi Allah’ın izniyle kurtaracağız.”dedi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Soylu;, Alarm, halindeyiz, dedi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı