Haber Detayı
04 Temmuz 2020 - Cumartesi 17:04
 
Bakan Akar ve Genelkurmay Başkanından kritik ziyaret
ASAYİŞ Haberi
Bakan Akar ve Genelkurmay Başkanından kritik ziyaret

ADALET BORA/ haberpi- Bakan Akar, Libya'ya kritik bir ziyaret yaptı.. Hafter'e karşı Libya'nın meşru hükümetini destekleyen Türkiye'nin bu ziyareti büyük önem taşıyor ve diğer ülkeler tarafından yakından takip ediyor..
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile Güvenlik ve Askeri İşbirliği Mutabakat Muhtırası kapsamında yapılan faaliyetleri yerinde incelemek üzere geldiği Libya'nın başkenti Trablus'taki temaslarını sürdürüyor."Bizim Libya ile 500 yıla varan birlikteliğimiz ortak tarihimiz, kültürümüz, anlayışımız, inançlarımız var. Burada ciddi sıkıntı, haksızlık, adaletsizlik vardı. Biz de burada atalarımıza yaraşır şekilde yapmamız gereken ne varsa, uluslararası hukuk, adalet neyi gerektiriyorsa bu manada buradayız ve sonuna  kadar da burada olmaya devam edeceğiz. Libyalı kardeşlerimizle beraberiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın bundan da vazgeçmemiz söz konusu değil."
Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar Trablus’un ardından Misurata’ya geçerek Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti İçişleri Bakanı Fethi Ali Abdüsselam Başağa ile birlikte incelemelerde bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Akar, ve, Genelkurmay, Başkanından, kritik, ziyaret, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı