Bakan Akar'dan operasyonla ilgili önemli açıklama
Haber
29 Haziran 2020 - Pazartesi 18:10
 
Bakan Akar'dan operasyonla ilgili önemli açıklama
ASAYİŞ Haberi
Bakan Akar'dan operasyonla ilgili önemli açıklama

ADALET BORA/ haberpi- Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar  komutanlarla toplantı yaptı. Pençe-Kaplan operasyonuyla ilgili son bilgileri ve gelişmeleri açıkladı
Bakan Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile Bakan Yardımcıları, Ordu Komutanları, Muharip Hava Kuvveti Komutanı ve Donanma Komutanı'nın yanı sıra Afganistan'daki Türk Görev Kuvveti Komutanı, NATO Karargahı'ndaki Türk Askeri Temsil Heyeti Başkanı, KKTC'deki Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı'nın da katıldığı haftalık video konferans toplantısını yaptı. Gelişmeler ve sahadaki son duruma ilişkin bilgi aldı, talimatlar verdi ve Pençe-Kaplan operasyonundaki son durumla ilgili önemli açıklamalarda bulundu..

16 Haziran'da başlatılan Pençe-Kaplan Operasyonu'nun Mehmetçiğin büyük bir başarısı ve kahramanlığıyla devam ettiğini bildiren Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, şunları söyledi:"Bu operasyon da Kara Kuvvetlerimizin daha önceki başarılarına ilaveten tarihe altın harflerle geçecek şekilde gerçekleştiriliyor. Tüm birliklerimiz yapılan hava hücum harekatıyla planlanan bölgelerine intikâl ettiler. Bölgelerini kontrol altına alma çalışmaları devam ediyor. Bölge komandolarımız tarafından didik didik aranmakta, teröristlerin bütün inlerine girilmekte, inleri, barınakları, sığınakları başlarına yıkılmaktadır. Hainlerin, teröristlerin sivil halkı da hedefleyerek koydukları el yapımı patlayıcıları, mayınları temizlemek için çalışıyorlar. Önümüzdeki günlerde bunları da temizleyerek bölgenin tam olarak kontrol altına alınması mümkün olacak.  Şu ana kadar yapılan çalışmalarda önemli başarılar elde edildi, 41 terörist etkisiz hale getirildi, bunun yanı sıra ciddi miktarda, teröristlere ait barınaklarda, sığınaklarda silah, araç-gereç, mühimmat, elektronik malzeme ve yaşam malzemesi ele geçirildi." 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Akar'dan, operasyonla, ilgili, önemli, açıklama, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı