Haber Detayı
21 Kasım 2019 - Perşembe 14:44
 
AŞKOLSUN NAİL ÇİLER
- Haberi
AŞKOLSUN NAİL ÇİLER

HP/CENGİZYÜCAK 25 Eylül 2019 tarihinde yayınladığımız "NAİL ÇİLER GTO'YU ORAYA GÖTÜRÜYOR" başlıklı haberimiz aynen şöyleydi;

Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler'in GTO Yönetimi ve Meclis üyelerini her yıl Ocak ayının ilk haftasında düzenlenen Sarıkamış Şehitlerini anma etkinlikleri için Sarıkamış'a götüreceği öğrenildi..
Nail Çiler'in 3-4-5 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan anma etkinliklerine gitme programı için Gebze KAISİAD ile bir görüşme yaptığı ve Gebze'de ki diğer STK temsilcilerinin de bu programa dahil edilmesi düşüncesinin oluştuğu dile getirildi..

VE SONRA BAKIN NELER OLDU
İşte bu yukardaki saf, masum ve bir o kadar artniyetsiz haberimizden sonra GTO Başkanı Nail Çiler'in yakın çalışma ekibine ve KAISİAD'a "bu konuyu haberpi'ye kim sızdırdı, ben bunla ilgili basın toplantsı yapıp açıklayacaktım" şeklinde sorular sorduğunu ve hatta bu soruların bazen fırça boyutuna ulaştığını öğrendik..

Nail başkandan "her zaman olduğu gibi yine önceden haber patlattınız" diye tebrik beklerken bu öfkeli haber kaynağı arayışı bizi üzdü. Lakin "belki de bu GTO'nun Sarıkamış gezisi programına başta ben olmak üzere Kars kökenli gazetecileri de dahil ederek uçak, otel konaklama ve yemek masraflarını da, GTO bütçesine yüklemek istemiyordur. Böyle düşünüyorsa haklıdır da. Çünkü 15 bin GTO üyesinin kazançlarından kesilen aidatlardan oluşan bütçe öyle har vurup harman savurulmamalı, değil mi"  şeklinde yüreğimizi soğutacak bir neden ürettik kendimizce..
Zaten Başkan Çiler'den böyle bir davet gelseydi de gitmeyeceğimizi bizi bilen bilir..
Zira uzun yıllardan beri Belediyeler Birliğinin, Odaların, Derneklerin ve hatta kendi Gazeteciler Cemiyetimizin bu türden masrafları karşılanmış etkinliklerine icabet etmiyoruz..  

Neyse dönelim AŞKOLSUN NAİL ÇİLER şeklindeki yazı başlığımıza..
Bizim bu haberimizin üzerinden 60 gün geçmesine rağmen Nail Çiler tarafından GTO'nun bu Sarıkamış gezisi programı ile ilgili olarak ne bir basın toplantısı oldu ne de açıklaması..
Lakin gelin görün ki; GTO'nun bu üç günlük Sarıkamış gezisi programının detayı günü gününe basına yansıdı..
Peki biz şimdi Başkan Çiler'in 60 gün önceki o öfkesine ne diyelim?
Şimdilik "Aşkolsun Nail Çiler" deyip geçelim..
Gerçi bu aralar Başkan Çiler için "Aşkolsun Nail Çiler" diyenlerin sayısı da giderek artmaya başladı ya...
Hadi neyse..

Kaynak: Editör:
Etiketler: AŞKOLSUN, NAİL, ÇİLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı