Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 09:39
 
Aşıklar Çayırova’da atıştı
- Haberi
Aşıklar Çayırova’da atıştı

Çayırova Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği Aşıklar Şöleni’nde sahne alan ozan ve aşıklar katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı.

 

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen şölene Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, sivil toplum kuruluşları başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ozan ve aşıkların güzellemeleri, koçaklamaları ve atışması ile başlayan program izleyicilerine keyifli anlar yaşattı.

KÜLTÜREL DEĞERLERİMİZİ YAŞATACAĞIZ
Huzur dolu bir gecenin yaşandığı programda bir selamlama konuşması yapan Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, geleneksel kültürün simgelerinden olan ozan ve aşıkların birbirleriyle buluştukları bu zemini oluşturduklarını belirterek, Aşıklar Şölenini geleneksel hale getireceklerini söyledi.

Renkli anların yaşandığı program sonunda Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi Çayırovalılara güzel bir gece yaşatan Ozan Baki Çetin, aşık Şahin Turgutoğlu, ozan Recep Ateş, aşık Yaşar Demiroğlu, aşık Zakir Tekgül, aşık Erzade Kapan, aşık Tacettin Dursun, aşık Muhsin Özkılıç, aşık Tırnaz Maraganlı ve aşık Ramin Maraganlı’ya  plaket taktim etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aşıklar, Çayırova’da, atıştı,
Yorumlar
Haber Yazılımı