Asgari ücret belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı
Haber
01 Temmuz 2022 - Cuma 17:33
 
Asgari ücret belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı
EKONOMİ Haberi
Asgari ücret belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

HABERPİ- Cumhurbaşkanı Edoğan yeni asgari ücreti açıkladı.Asgari Ücret Tespit Komisyonu, Temmuz ara zammına ilişkin çalışmalarını tamamlandı. Asgari Ücret Komisyonu'nun toplantılarının ardından asgari ücret Temmuz zammı için mutabakat sağlandı, yeni rakamı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı.
 Erdoğan, asgari ücrete yüzde 30 zam yapıldığını ve yeni asgari ücretin net 5 bin 500 TL olduğunu açıkladı. İşçi başına da işverene100 TL destek verilecek.
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında; 
Türkiye maruz kaldığı ekonomik tuzaklara karşı kendi geliştirdiği programı uygulamaktadır. Enflasyon sadece ğlkemizin değil gelişmiş devletler başta olmak üzere tüm dünyanın sorunudur. Ekonomi programımızı  kararlılıkla uygulayarak, bir küresel fırtınadan en az kayıpla çıkmanın gayreti içerisindeyiz. Komisyon toplantıya çağırıldı. Yeni bir asgari ücret rakamı belirledik. Asgari ücrete temmuzdan geçerli olmak üzere yüzde 30 ara artış yapıyoruz. Asgari ücret net 5500 lira olacak. İşçi başına devletimiz işverenlere de 100 lira destek verecek 'dedi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Asgari, ücret, belli, oldu., Cumhurbaşkanı, Erdoğan, açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı