Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 16:49
 
ALKIŞLAR ŞAYİR BAŞKANA. 'GEREKİRSE CEKETİMİ SATARIM'
İLÇELER Haberi
ALKIŞLAR ŞAYİR BAŞKANA. 'GEREKİRSE CEKETİMİ SATARIM'

ADALET BORA/ haberpi- Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, eğitime ve öğrencilere yönelik yaptığı çalışmalarla örnek olmaya devam ediyor. Başkan Şayir makam aracını satarak öğrenciler için eğitim-malzeme ve yardım için kullanacağını açıklamış ve büyük bir takdir toplamıştı. Bugün eğitim ve öğretime başlayan binlerce öğrenciye başkan  Şayir tarafından kırtasiye malzemesi dağıldı. Başkan Şayir bununla da yetinmedi ve çocukların eğitimi için gerekirse ceketimi satarım diyerek kocaman bir alkışı daha hakketti.
Dilovası’nda 39 okulda, yaklaşık 12 bin öğrenci ve 650 öğretmen ile başlanan yeni eğitim öğretim dönemi Şehit İzzetin İnceoğlu İlkokulunda düzenlenen törende konuşan Başkan Şayir;"İlçemizde yaklaşık 12 bin öğrencimiz var. Biz de bu dönemde sosyal sorumluluk çerçevesinde tüm öğrencilerimize kırtasiye yardımı yapmaya karar verdik. Hiç kimseye ayrım yapmaksızın bu projemizi gerçekleştirdik. Çocuklarımızın vatanına, bayrağına bağlı aidiyet duygusu olan öğrenciler yetişmesi için, her şeyden önce devletimizin onların yanında olduğunu hissettirmemiz için biz bu projemizi gerçekleştirdik. Devletimiz zaten her dönem kitap yardımı yapıyor, katkı olarak çorbada tuzumuz olsun diye kırtasiye yardımlarında bulunuyoruz.
"Her sınıfın kendi ihtiyaçlarını belirleyip, ona göre listeler hazırladık ve o listedekileri dağıttık. Eğitime destek konusuna dikkat çekmek için bir makam aracı satışı ile yoğun bir şekilde tüm Türkiye’de gündeme geldik. Burada tüm Türkiye’ye bir mesaj vermek istedik. Asıl amacın eğitime verilecek destek olmasıdır. Eğitim bizim için hassas bir konudur. Geleceğin güçlü Türkiye’si için, yarınlarımız çocuklarımız için bizler bırakın makam aracını gerekirse ceketimizi satmaya hazırız. Biz biliyoruz ki yeni nesillerin ileride katma değerli ürünler üretmesi lazım bu düşüncelerle yola çıktık. Ben köyde doğdum, köy çocuğuyum. Bir köyden başka bir köye 7 kilometre yürüyerek gidip okuyanlardanım. Ben okumanın önemini de çok iyi biliyorum, oradaki sıkıntıları da çok iyi biliyorum. Bırakın bir kırtasiye malzemesini bazen bir kalem almaya muhtaç dönemleri çok iyi biliyorum. Günümüzde geldiğimiz şartlar çok iyi. Zaten devletimiz her zaman vatandaşının yanında oluyor her alanda. Bunun yanında biz de devletimize, yine aynı şekilde devletin devamlılığı olarak çorbada bizim de katkımız olsun düşüncesiyle yola çıktık."dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ALKIŞLAR, ŞAYİR, BAŞKANA., 'GEREKİRSE, CEKETİMİ, SATARIM',
Yorumlar
Haber Yazılımı