Ali Babacan’ı beklerken sürpriz bir parti kuruldu!
Haber
22 Ocak 2020 - Çarşamba 10:17
 
Ali Babacan’ı beklerken sürpriz bir parti kuruldu!
SİYASET Haberi
Ali Babacan’ı beklerken sürpriz bir parti kuruldu!

Ali Babacan'ın kuracağı parti beklenirken 2020 yılının ilk partisi Anadolu Birliği Partisi (ABP) adıyla kuruldu. Ocak ayı başında resmi başvurusunu yapan ABP, Yargıtay’ın faaliyette bulunan siyasi partiler listesinde 82. parti olarak yer aldı.

Gazete Duvar'dan Müzeyyen Yüce'nin haberine göre söz konusu parti, iş adamı Bedri Yalçın genel başkanlığında kuruldu. AK Parti’de uzun yıllar siyaset yaptıktan sonra 2014 yerel seçimlerinde Doğru Yol Partisi’nden Antalya Kemer Belediye Başkan adayı olan Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı iş adamı Bedri Yalçın, 2 Ocak’ta resmen kurulan partinin teşkilatlanma sürecinin yoğun olarak devam ettiğini söyledi.

‘Anadolu Birliği Derneği’ üzerinden çalışma yürüttüklerini ifade eden Bedri Yalçın, sivil toplum kuruluşlarının alanlarının daraltıldığına dikkat çekerek, "Biz de dernek çatısı altında yaptığımız faaliyeti bir adım öteye götürerek partiyi oluşturmaya karar verdik ve “Şimdi başka şeyler söylemek lazım” sloganıyla 2020 yılının ikinci gününde partimizi kurduk" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ali, Babacan’ı, beklerken, sürpriz, bir, parti, kuruldu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı