Ali Babacan'dan sürpriz HDP açıklaması
Haber
20 Nisan 2021 - Salı 02:59
 
Ali Babacan'dan sürpriz HDP açıklaması
SİYASET Haberi
Ali Babacan'dan sürpriz HDP açıklaması

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, olası ittifaklarla ilgili "Bütün partilerle diyalog ve istişare içindeyiz.  Buna HDP de dahil" diye konuştu.
Babacan, Cumhur İttifakı dışındaki partilerle sıcak zeminleri olduğunu söyleyerek "Bu aşamada herhangi bir ittifaktan bahsetmemiz, vatandaşlarımız tarafından yanlış anlaşılır diye korkuyoruz. Biz kendi başımıza şu anda yürüyoruz. 81 ilde 81 il başkanı görevimizin başında. Büyükşehirlerde vatandaşlarımızla yeni yeni temas kuruyoruz. Teşkilatlanmayı küçük şehirlerden başlattık. Büyükşehirlerde kongrelerimizi henüz yapmadık. Büyükşehirlerde vatandaşlarımıza bir dokunmamız gerekiyor" dedi.

Babacan, "Seçim günü gelsin, herhangi bir ittifaka girer miyiz, girmez miyiz, o gün karar veririz. Bütün partilerle diyalog ve istişare içindeyiz. İktidar tarafındaki iki parti bizimle görüşmekten kaçıyor. Bizim korkacak bir şeyimiz yok. Alnımız dik. İktidar tarafındaki iki parti haricindeki diğer partilerle ilişki zeminimiz sıcak. Buna HDP de dahil. Diyalog kapılarımız açık. Geçenlerde bizi ziyarete geldiler" 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ali, Babacan'dan, sürpriz, HDP, açıklaması, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı