Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 18:14
 
Akşener'den flaş Libya iddiası
SİYASET Haberi
Akşener'den flaş Libya iddiası

ADALET BORA/ haberpi- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,Doğu Akdeniz'deki gelişmeler ve Libya'daki duruma ilişkin açıklamalarda bulunarak,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uyarılara kulak vermediğini ve Putin'in Erdoğan'ı ikna ettiğini öne sürdü.
İktidarın Libya ile imzaladığı anlaşmaya destek verdiklerini anımsatan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, "Libya ile imzalanan anlaşmaya evet dedik. Ancak, Mehmetçiğimizi Libya çöllerindeki iç savaşa göndermeye hayır dedik. Bu anlaşmayı korumanın farklı yolları var. Taraf olmadan da bu anlaşma korunabilir. dedik. Ama devlet işlerinden anlamamakla itham edildik. Sonra ne oldu? 8 Ocak günü Rusya Devlet Başkanı Putin İstanbul'a geldi. Bir de baktık ki kendi milletini dinlemeyen Sayın Erdoğan'ı, dostu Putin iki dakikada ikna edivermiş. Siyasi geçmişinde teröristle müzakere etmek varken, Libya için 'teröristle müzakere mi olur?' diyen Sayın Erdoğan, Putin söyleyince anında ikna olup ateşkes ve müzakere çağrısı yaptı."

Meral Akşener, Libya'daki gelişmeleri 2011'de Suriye'de yaşanan gelişmelere benzeterek, "Senin görevin ülkelere trip atmak değil Sayın Erdoğan. Attığın her tripte binlerce kişi daha ekmeğinden oluyor, farkında mısın? Sen, 82 milyonun menfaatleri neyi gerektiriyorsa onu yapacaksın. Senin görevin, başa kim gelirse gelsin o ülkeyle ilişkileri geliştirmek, ticareti büyütmek, o ülkelere mal satabilmek, o ülkelerden ihale alabilmek, Türkiye'deki 82 milyonun karnını doyurmaktır." diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akşener'den, flaş, Libya, iddiası, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı