Haber Detayı
19 Ekim 2019 - Cumartesi 21:12
 
Akgüz'den Kocaeli'ye marka kent övgüsü
SPOR Haberi
 Akgüz'den Kocaeli'ye marka kent övgüsü

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Türkiye Oryantiring Federasyonu ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce Kartepe Uzuntarla Ormanya Doğal Yaşam Parkı’nda önceki gün başlayan 26 kategerideki yarışmaya, Türkiye’den 98 kulüp ile birlikte Bulgaristan, Letonya, Macaristan ve Fransa’dan bin 122 sporcusu katıldı.

Türkiye 1.Kademe oryantiring yarışması Kupa ve Ödül Törenine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz, Bölge Koordinatörü Nihat Abiş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintirmar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Başkanı Ali Bilgi, sporcular ve halk katıldı.

KOCAELİ MARKA BİR KENT

Türkiye Oryantiring Federasyon Başkanı Hacer Akgüz, Kocaeli’nin bu tür sporlar için çok uygun bir şehir olduğunu belirtti. Şampiyonanın gerçekleşmesindeki desteklerinden dolayı ilgili kurumlara teşekkür eden Akyüz, "Burada güzel bir gün geçirdik ve gördük ki Kocaeli’de bu spor ve başka sporlar için de çok müsait bir yer. Yaklaşık 4 bin sporcunun katılacağı 2020 Dünya Gençler Oryantiring Şampiyonası (JWOC 2020), 26 Haziran-4 Temmuz 2020 tarihlerinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek organizasyonla Kocaeli’nin hem marka bir kent olarak tanınmasına vesile olacak, hem de turizm ve sportif anlamında çok ciddi bir hareketlilik sağlayacak. Şimdiden buradan davet ediyorum." dedi.

HEPİNİZE BAŞARILAR DİLİYORUM

 Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, marka şehir Kocaeli’nin her yönüyle mükemmel bir şehir olduğunu vurgulayarak her türlü sporun yapılmasına müsait bir bölge olduğunu belirterek “Sporcular, Uzuntarla Ormanya Doğal Yaşam Parkı’nda belirlenen hedefleri ellerindeki haritalar yardımı ile bularak yarışmayı tamamladılar. Sizleri her zaman şehrimizde misafir etmekten memnuniyet duyarız. Sizleri çtebrik ediyorum. Dinamik bir Türkiye için spor yapmak, lisanlı sporcu olmak çok önemli. Oryantiring çok planlı ve stratejik bir spor. Yani hem zekânın hem dinamizmin bir arada olduğu bir spor. Bu spor dalı milletimizin ve ülkemizin geleceği açısından da çok önemli bir spor dalı. Bu vesile ile Başkanımız Tahir beyle beraber hepinize başarılar diliyoruz" dedi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Akgüz'den, Kocaeli'ye, marka, kent, övgüsü,
Yorumlar
Haber Yazılımı