Haber Detayı
18 Şubat 2020 - Salı 22:34
 
AKINCI NEREYE KOŞUYOR?
SİYASET Haberi
AKINCI NEREYE KOŞUYOR?

Yavru vatan Kıbrıs..Büyük acıların çekildiği ve Rumların büyük katliamlar yaptığı Yavru Vatan şimdilerde Anavatan Türkiye'ye kafa tutmakla meşgül
Mustafa Akıncı.. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanı.. Seçim arifesinde ona göre büyük büyük britinya'dan almış gazı tam yol Türkiye düşmanlığını açık ve aleni bir şekilde ifade etmekten çekinmiyor..
Peki neden?
Onun yedi ceddini Rumların elinden kurtaran, Kıbrıs Barış Harekatına imza atan Anavatanı , bu uğurda şehit olan yiğitleri hiçe sayarak Büyük Britinya rüyasına dalmış olması bir tesadüf mü?
Tabiki hayır!
Tabiki hiç sıradan değil
Tabi ki bu yeni bir plan değil
Tabiki Akıncı eğer kendini sağlama almasa 'Türkiye'ye bağlanma ihtimali korkunç' dermiydi.. Demezdi diyemezdi

Peki Akıncı'nın rüyasını süsleyen ihtimal ne; Rum tarafıyla bütünleşip Yunanistan'a bağlanmak mı? Yoksa Yunanistan'ı da geç Rum tarafına bağlanmak bile yeterli mi diyor acaba? Öyle yada böyle; hayalini kuruyor olursa olsun, Akıncı'nın bu meydan okuyuşu bu dili kullanması asla ve asla onun cesaret edebileceği bir dil değildir.. 
Akıncı sadece bir piyon.. Doğu Akdeniz'e sondaj gemilerini gönderen Türkiye'yi Akıncı'nın diliyle, eliyle sekteye uğratmak ve Kıbrıs Türklerini Rumlara ve Yunanistan'a teslim etmek.. Bütün mesele bu!
YENİ DEĞİL
Aslında Akıncı'nın niyeti ve derdi yeni değil.Göreve geldiği 2015'te  Akıncı Yavru Vatan olmadıklarını ve bu söylemi kabul etmediklerini açıklamış ve  “Türkiye’yle KKTC iki kardeş ülkedir.İlişkiler artık eşitlik içinde olmalıdır.”demişti..
İşte bu söylem beş yılın sonunda karşımıza bu sefer; Türkiye'ye bağlanma ihtimali korkunç' diyerek kesin ve net bir niyetin akibetine dönüşmüş oluyor..
Onun için Yavru Vatan Kıbrıs'taki seçim hayati bir önem taşıyor ve Akıncı büyük bir ihanete koşuyor..Ve tam da bu noktada  hepimiz seçim günü  verilecek kararı merakla bekliyor olacağız. Ve Akınc'nın bugüne kadar Rumların ve Yunanlıların söylemeye cesaret edemediği 'korkunç ihanetini ve düşman ağzını' hezayanını asla unutmayacağız.Ve yüreğimizde büyük bir Kıbrıs yarası olarak kalacak..

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKINCI, NEREYE, KOŞUYOR?,
Yorumlar
Haber Yazılımı