Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 08:57
 
AK PARTİLİ BELEDİYEDEN AHSEN HANIMA 'AHD-E VEFA' AÇIKLAMASI
GÜNCEL Haberi
AK PARTİLİ BELEDİYEDEN AHSEN HANIMA 'AHD-E VEFA' AÇIKLAMASI

İstanbul Çamlıca’daki villasının kaçak katı yıkılan eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın eşi Ahsen Unakıtan’ın “Çatıyı onarıyordum. Kaçak kat çıkmadım” iddiasına AK Partili Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’den yanıt geldi.

Üsküdar Belediye Başkanı Türkmen, “Biz Üsküdar’ın arka mahallelerinde ekonomik sıkıntısı olan gariban vatandaşımızın bile çatısını bir sıra tuğla yükseltmesine müsaade etmezken Çamlıca’nın tepesinde bir kata asla müsaade edemeyiz. Adalar manzaralı en az 2 milyon dolarlık bir daire eder ki bunun hesabını veremeyiz” dedi.

 

Hürriyet’e konuşan Türkmen şunları söyledi:

“Ahsen Hanım, çatıyı ‘Onarıyorum’ diye yıktı, resmen bir kat attı. Bizden çatı izolasyonu diye izin istedi. İçerde olduğu için görünmüyor. Bir baktık kaçak kat. Söz konusu inşaat hakkında şikâyetler aldık. Rica ettik Ahsen Hanım’dan. ‘Yapma Ahsen Hanım. Üzmeyelim sizi. Siz yıkın burayı’ dedik. ‘Olmaz, tek ben mi yanlış yapıyorum’ gibi cevaplar verdi.”

Türkmen, Unakıtan’ın “Ahde vefa yok” suçlamasına da “Yanlış iş yapmanın ahde vefası olmaz. Yanlış yapalım ‘ahde vefa’ diyelim” dedi.

ERDOĞAN’IN AHSEN UNAKITAN’I ARADIĞI DA YALANLANDI

Ahsen Unakıtan’ın olaydan sonra “Beni tartakladılar. Öğleden sonra Cumhurbaşkanı telefonla arayıp ‘Geçmiş olsun. Yapılanlara üzüldüm, ilgileneceğim’ dedi” açıklamasına da Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yalanlama geldi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Bir internet sitesinde, Sayın Cumhurbaşkanımızın merhum Kemal Unakıtan’ın eşi Ahsen Unakıtan’ı oturduğu villanın çatısının ‘kanuna aykırı’ olduğu gerekçesiyle Üsküdar Belediyesi tarafından yıkılması nedeniyle telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini ilettiği şeklinde bir haber yer almıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız ile Ahsen Unakıtan arasında herhangi bir telefon görüşmesi olmamıştır.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, PARTİLİ, BELEDİYEDEN, AHSEN, HANIMA, 'AHD-E, VEFA', AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı