Ak Partiden AB ve Arap Birliğine sert tepki
Haber
12 Ekim 2019 - Cumartesi 22:46
 
Ak Partiden AB ve Arap Birliğine sert tepki
SİYASET Haberi
Ak Partiden AB ve Arap Birliğine sert tepki

ADALET BORA/ haberpi- AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik,Twitter hesabından yaptığı açıklamada hem AB'ye hem de Arap Birliğine sert tepki gösterdi
Çelik açıklamasında şunları söyledi; AB kurumları Doğu Avrupa’yı bile anlamaktan aciz, Türkiye’yi anlamak için köklü bir zihinsel dönüşüm içine girmeleri gerekiyor. “AB ne işe yarıyor?” sorusu artık Avrupa’nın her yerinde soruluyor. AB, Türkiye’ye karşı siyasi aklını kaybetmiş bir organizma gibi konuşuyor. PYD/YPG terör örgütüyle dayanışma içine giren AB ülkeleri, kendi sınırlarını ve demokrasilerini terörden koruyan Türkiye’ye karşı tavır alıyor. 
Arap Birliği ise daha vahim durumda. Arapları ve diğer etnik grupları terör zulmünden kurtaran Türkiye’nin operasyonunu kınamışlar. Araplar, Kürtler, Türkmenler terör zulmü altındayken sesi çıkmayan Arap Birliği, terörle mücadeleden rahatsız oluyor.Arap sokaklarında Arap Birliği’nin bu açıklamasını ciddiye alan tek bir kişi bile yoktur. Arap Birliği açıkça, Arap toprağını işgal eden bir terör örgütüne destek veriyor. Arap Birliği’nin Türkiye’yi kınaması, teröre destek vermektir, kendi varlık sebebini yok saymaktır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ak, Partiden, AB, ve, Arap, Birliğine, sert, tepki, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı