Haber Detayı
10 Temmuz 2020 - Cuma 17:34
 
Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri mutluluklarını böyle paylaştı
SİYASET Haberi
Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri mutluluklarını böyle paylaştı

ADALET BORA/ haberpi- Ayasofya'nın yeniden cami olarak ibadete açılması kararından sonra tüm Türkiye büyük bir coşku ve sevinç yaşıyor. Karardan sonra Ak Parti Kocaeli Milletveklilleri de açıklama yaparak bu sevince ortak oldular.. Ayasofya'nın yeniden namazla-ezanla ve cemaatle buluşacak olmasının mutluluğunu paylaştılar..
İşte Vekillerin Ayasofya cami ile ilgili ilk paylaşımları: 
Mehmet Akif YILMAZ -DEDEMİZ FATİH’İN RUHUNU ŞAD EDEN, EMANETİNE SAHİP ÇIKANLARA SELAM OLSUN! ELHAMDULİLLAH! AYASOFYA CAMİİ İBADETE AÇILDI!
Cemil Yaman- Ve bir Cuma günüydü... #AyasofyaCamii
Radiye Sezer Katırcıoğlu- Karar açıklandı Danıştay 10. Dairesi, Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etti. Elhamdülillah, Biletle değil abdestle gireceğiz İnşallah #AyasofyaCamii
Emine ZEYBEK -AyasofyaCami hakkında 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararının Danıştay tarafından iptal edilmesi, bir hakkın iadesi ve milletin 86 yıldır kanayan yarasının kapanmasıdır.
 Elhamdulillah bu günleri de gördük! Hak geldi batıl zail oldu! #ZincirlerKırıldıAyasofyaAçıldı


İlyas Şeker -Ecdadın vasiyeti 86 yıl sonra tekrar yerine geldi. #AyasofyaCamii özgürlüğüne kavuştu. Allah hamd olsun. #ZincirlerKırıldıAyasofyaAçıldı
Sami Çakır- ELHAMDÜLİLLAH...

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ak, Parti, Kocaeli, Milletvekilleri, mutluluklarını, böyle, paylaştı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı