Haber Detayı
17 Ağustos 2019 - Cumartesi 10:15
 
Ak Parti Kocaeli bu buluşmayı konuşuyor
SİYASET Haberi
Ak Parti Kocaeli bu buluşmayı konuşuyor

ADALET BORA/haberpi- Ak Parti Kocaeli,  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tartıştığı iddiasıyla uzun süre gündemde kalan ve bu iddiaları tek satırla yalayarak bir daha konuyu açmayan Kocaeli Milletvekili Fikri Işık'ın tekne buluşmasını konuşuyor. Bu buluşmanın en dikkat çekici yanı hiç kuşkusuz  teknede mevcut yöneticilerden kimsenin olmaması ve buluşmadaki tüm isimlerin  eski kadrolardan olması
Ancak daha da ilginci olan ve buluşmayı derinleştiren ise uzun zamandır siyaset sahnesinde  görülmeyen Çevre ve Orman eski Bakanı Osman Pepe'nin bu buluşmada onur konuğu pozisyonunda olması..
Ak Parti Kocaeli'nin en çok konuştuğu bu fotoğrafı ise  Kocaeli AK Parti'nin önemli isimlerinden Mehmet Çoban sosyal medya hesabından , "Arefeden bir gün önce, akşam üstü, teknede balık, güzel dostlarla iyi bir sohbet oldu" notuyla paylaştmıştı..
Evet bir fotoğraf karesi ile çok yönlü mesaj vermek mümkün.. Pepe'nin Işık'a destek verip onun yanında yer alması, eski il ve ilçe başkan ve yöneticilerin bu buluşmada olması, Milletvekili Işık'ın Kocaeli'de yeniden kendi A takımını kurarak sahaya daha sık ineceği ve hakkındaki iddiaları bu şekilde bertaraf edeceği görülüyor.. 
Ama bu fotoğrafı önemli kılan bir başka nokta hiç kuşku yok ki,  Babacan ve Davutoğlu etkisi.  İlgisi olur ya da olmaz, ancak bu buluşmanın kamuoyundaki karşılığı tam da 'Acaba Babacan ya da Davutoğlu'nun  yeni kuracakları partiyle ilgisi var mı? sorusunu da sorduruyor .. 
Bununla birlikte yarın muhataplar çıkar ve ; sıradan bir tekne turu yaptık, eski dostlar buluştuk, manzarayı konuştuk ' diyebilirler. Bunda da sorun. Siyaset bu, her an her şey olabilir..
Sonuç olarak halen Ak Parti Kocaeli'de etki alanı en geniş isimlerden biri olan  Milletvekili Işık, istediği zaman gündemi kendi lehine çevirmeyi başaran deneyimli bir siyasetçi olduğunu bir kez daha tek bir kare fotoğrafla göstermiş oldu. Hakkını teslim etmek gerek!

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ak, Parti, Kocaeli, bu, buluşmayı, konuşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı