Ak Parti İzmit'te ilginç istifa, komik savunma!
Haber
12 Ocak 2021 - Salı 16:21
 
Ak Parti İzmit'te ilginç istifa, komik savunma!
SİYASET Haberi
Ak Parti İzmit'te ilginç istifa, komik savunma!

HABERPİ- Görevlerinden istifa etti. Meclis üyeliği ise halen duruyor. Bu ilginç durum ile ilgili son kararı ise parti verecek. Soydabaş ihraç edilecek mi edilmeyecek mi? Partililer şimdi bunu soruyor?

Ak Parti İzmit Belediye meclis grup başkanvekili Mustafa Soydabaş  hem grup kararı almaması hem de İzmit meclisinde Engin Uçar'ın bar ve içki ruhsatı önergesine karşı çekimser oy kullanması nedeniyle büyük eleştiriler almış ve parti tarafından ihraç istemiyle disipline verilmişti. Soydabaş Meclis üyeliğinden istifa etmek yerine partiyi överek görevlerinden istifa ettiğini açıkladı.


Soydabaş istifa açıklamasında “ AK Parti çatısı altında kuruluşundan bu yana siyaset yapma onurunu yaşıyorum. Milletimize hizmet etmek, cennet vatanımızın daha da güzelleşmesini sağlamak amacıyla AK Parti Ailesi içinde bugüne kadar çeşitli görev ve sorumluluklar üstlendim. AK Parti’de görev istenmez, verilir anlayışı içinde aldığım her görevi layıkıyla yerine getirmek için çalıştım. Yaptığım her iş, aldığım her görevde milletimize ve ülkemize hizmet ederken, parti kurumsal kimliğine ve disiplinine aykırı eylem ve çalışmalar içine girmemeye özen gösterdim.

Ancak İzmit Belediyesi’nin 5 Ocak Salı Günü yapılan Aylık Olağan Meclis Toplantısı’nda ani yaşanan olaylar sırasında parti disiplinine ve grup kararına uygun davranmadığımı kabul ediyorum.Bu sebeple, AK Parti çatısı altında yine her zaman olduğu gibi canla başla çalışmaya devam edeceğimi belirterek, Disiplin Soruşturması tamamlanmadan aldığım sorumluluklardan kendi isteğimle istifa ediyorum. AK Parti İzmit Belediye Meclisi Grup Başkanvekilliği ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu Başkanlığından ayrılıyorum. Türkiye’de 83 milyonun tamamını düşünerek çalışan tek parti olan AK Parti’mizin başarısı Türkiye’nin başarısıdır diyerek bundan sonraki süreçte tüm gücümle partimin ve dava arkadaşlarımın yanında ilk günkü aşkla çalışmaya devam edeceğim.”dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ak, Parti, İzmit'te, ilginç, istifa,, komik, savunma!,
Yorumlar
Haber Yazılımı