Ak Parti İstanbul il başkanlığında Numan Kurtulmuş damgası
Haber
21 Şubat 2021 - Pazar 23:22
 
Ak Parti İstanbul il başkanlığında Numan Kurtulmuş damgası
SİYASET Haberi
Ak Parti İstanbul il başkanlığında Numan Kurtulmuş damgası

HABERPİ/SİYASET- Ak Partide dengeler değişiyor.. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kurtulmuş'un yeni rotası Milli Görüşçü isimler.. Bu isimlerden biri de bugün İstanbul il başkanı olarak atanan ve Ak Parti Genel başkan Vekili Numan Kurtulmuş'un hemşerisi olmasıyla da dikkat çeken Kabaktepe oldu
SÜRPRİZ İSTİFA SÜRPRİZ ADAY
Ak Parti İstanbul il başkanı Bayram Şenocak kongreye 4 gün kala sürpriz bir şekilde aday olmayacağını açıklamasının ardından görevden alındığı iddiaları gündeme geldi. Bayram Şenocak'ın  açıklamasının ardından bir büyük sürpriz gelişme daha yaşandı ve il başkanı olarak Saadetli Osman Nuri Kabaktepe ismi açıklandı.  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün Esenler belediyesi ziyareti sırasında Kabaktepe'yle görüşerek görevlendirme yaptığı belirtildi 
NUMAN KURTULMUŞ'UN İSTANBUL DAMGASI
Kabaktepe hem Milli Görüştü kimliği hem de Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş'un hemşerisi olmasının il başkanı olarak atanmasının önemli gerekçeleri olarak görülüyor.. Bu durum ise Kurtulmuş'un Ak Partideki gücünün daha da kuvvetlendiği anlamına geliyor.. 
KABAKTEPE KİMDİR?
İsminin açıklanmasının ardından herkesin merak ettiği Kabaktepe'nin biyografisinde yazılanlar şöyle; Maarif Vakfı yönetim kurulu üyesi , Yazar, STK yöneticisi ve siyasetçi olan Kabaktepe, Ordu'nun Fatsa'lı ve  İlahiyat Fakültesi mezunu.  Refah Partisi ve Fazilet Partisinde çeşitli görevler üstlenen , Saadet Partisi Gençlik Kolları Eski Genel Başkanılığının ardından, Saadet Partisi İstanbul il yönetimi ve partinin Genel İdare Kurulu üyesi olarak görev yapan Kabaktepe 2004 yerel seçimlerinde SP'den Fatsa belediye başkan adayı oldu.. 
AK PARTİ GEÇMİŞİ YOK
Kabaktepe ile ilgili en dikkat çeken noktalardan biri ise özgeçmişinde Ak Partiye üyeliği ve/veya çalışmalara katılıp katılmamasıyla ilgili bir detayın yer almaması.. Hükümete yakınlığı tek emaresi ise Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) yüksek istişare kurulu üyesi olması..

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ak, Parti, İstanbul, il, başkanlığında, Numan, Kurtulmuş, damgası, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı