Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 16:08
 
AK PARTİ İÇİNDE FETÖ VE PELİKAN TARTIŞMASI!
SİYASET Haberi
AK PARTİ İÇİNDE FETÖ VE PELİKAN TARTIŞMASI!

HP/SİYASET Fettah Tamince'nin FETÖ davasından takipsizlik kararına Yargıtay düzeyinde itiraz eden Adalet Bakanı Abdulhamit Gül dün FETÖ ile ilgili olarak bir çıkış yaparak "FETÖ ile mücadele FETÖ'cü yöntemlerle yapılamaz. Nerede ahlaksızca bir saldırı varsa bu FETÖ'nün bir tezahürüdür. Daha düne kadar FETÖ ile aynı maklubeye kaşık sallayanlar bugün utanmadan çıkıp FETÖ'yle mücadele dersi vermeye kalkmasınlar." dedi..

"Ankara'da FETÖ Borsası kurulmuş" iddiasını ilk seslendiren Ak Parti eski milletvekili Şamil Tayyar, Bakan Gül'ün bu çıkışına twitter'dan "Tebrikler sevgili bakanım, tebrikler Gaziantep’in yiğit evladı. Biz sizi biliyoruz, mücadelenize şahidiz, parti içinde ve çevresinde kümelenmiş çete artıklarına sizi yedirmeyiz." diye destek verdi..
Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan dün Şamil Tayyar'ı küllliyeye çağırarak bir süre başbaşa görüştü..

Bugün sosyal medayada "bu görüşmede Pelikan yapılanması da konuşuldu" şeklindeki iddialara yine twitter'dan cevap veren Şamil Tayyar "Adı ve aidiyeti ne olursa olsun AK Parti içindeki tüm paralel yapılara karşıyım. Esas olan, Cumhurbaşkanımızın iradesi ve partimizin temel politikalarıdır. Ancak, Cumhurbaşkanımızla görüşmemizde Pelikan’ın P’si bile geçmedi. Şikayet haberi külliyen yalandır." açıklamasında bulundu..

Kaynak: Editör: CENGİZ YÜCAK
Etiketler: AK, PARTİ, İÇİNDE, FETÖ, VE, PELİKAN, TARTIŞMASI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı