Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 18:06
 
AK PARTİ GEBZE İÇİN 7 İSİM
SİYASET Haberi
AK PARTİ GEBZE İÇİN 7 İSİM

HP/CENGİZYÜCAK Ak Parti il, ilçe ve belde teşkilatlarında kongrelere dönük haraketlilikler gözlemlenirken, Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş'ten daha önce açıklanan kongre takviminde Genel Merkez tarafından değişikliğe gidildiği açıklaması geldi..

Ak Parti Kocaeli il başkanlığından yapılan yazılı açıklamada delege seçim takviminin 29 Kasım-15 Aralık tarihleri arasında olarak belirlendiği duyuruldu.

İşte o yazılı açıklama;
“AK Parti Genel Merkezi tarafından iller arası tam koordinasyonu sağlamak amacıyla Türkiye geneli bütün teşkilatlarda ilçe delege seçim takvimi 29 Kasım-15 Aralık tarihleri arasında olmak üzere yeniden belirlenmiştir. AK Parti Kocaeli İl Teşkilat Başkanlığımız da daha önce açıklanan ilçe delege seçim takvimini yeni tarih aralığına göre tamamen revize edip, önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacaktır. Bilgilerinize sunarız.”

AK PARTİ GEBZE İÇİN 7 İSİM
Ak Parti Gebze İlçe Teşkilatında bir taraftan delege çalışmaları devam ederken diğer taraftan ilçe başkan adayının kimler olacağı konusunda isimler dillendirilmeye başlandı..

"Gebze İlçe başkanlığında değişiklik olur mu yoksa İrfan Ayar yerini korur mu" şeklinde sorular ve değişik değişik cevaplar havada uçuşurken yeni isimlerin saysındaki artış da dikkatlerden kaçmıyor..

Ak Partide ilçe başkanlığı için geçtiğimiz aylarda en çok konuşulan iki isim Ak Parti Kocaeli İl Yönetim Kurulu üyeleri Recep Kaya ve Mustafa Yıldıztekin olurken bu listeye Ak Parti Kocaeli eski milletvekili Cemalettin Kaflı, İl Yönetim Kurulu üyesi Ali Haydar Muradoğlu, Ak Parti Gebze İlçe Başkan yardımcısı Serkan Özgenç ve Gebze Belediyesi eski meclis üyesi Şamil Yalçın'ın da isimleri konuşulan adaylar arasına eklendi..

Bakalım önümüzdeki aylarda gerçekleştirilecek olan kongrede Ak Parti Gebze İlçe Başkanlığı için İrfan Ayar'ın koltuğunu koruyabilecek mi yoksa karşısına çıkan yeni bir isme koltuğunu bırakacak mı?
Ve merak edile bir konu ise kongre tek listeli mi olacak yoksa başka listeler de çıkacak mı?

Kaynak: Editör: CENGİZ YÜCAK
Etiketler: AK, PARTİ, GEBZE, İÇİN, 7, İSİM,
Yorumlar
Haber Yazılımı