Haber Detayı
15 Ağustos 2019 - Perşembe 20:14
 
AK PARTİ GEBZE İÇİN 3 İSİM
SİYASET Haberi
AK PARTİ GEBZE İÇİN 3 İSİM

HP/CENGİZYÜCAK Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği İl Başkanları toplantısında Eylül ayında kongreler olacağının işaretini vermesi üzerine Ak Parti i, ilçe ve belde teşkilatlarında kongrelere dönük bir haraketlilik gözlemlendi..
Ak Parti Gebze camiasında da "Gebze İlçe başkanlığında değişiklik olur mu yoksa İrfan Ayar yerini korur mu" şeklinde sorular ve değişik değişik cevaplar havada uçuşmaya başladı..
Her ne kadar Ak Parti Kocaeli milletvekili Cemil Yaman benim bu yöndeki soruma "İrfan bey değerli bir insan. Seçim süreçlerini de gayet iyi götürdü." demiş olsa dahi parti içinde şimdiden ilçe başkanlığı için isimler zikredilmeye başladı bile..
Ak Partide ilçe başkanlığı için en çok konuşulan iki isim ise Ak Parti Kocaeli İl Yönetim Kurulu üyeleri Recep Kaya ve Mustafa Yıldıztekin..
İrfan Ayar'ın ilçe başkanlığına atandığı süreçte de isimleri ilçe başkanlığı için geçen ve genel merkeze çağrılarak mülakata tabi tutulan Recep Kaya ve Mustafa Yıldıztekin'in yeniden ilçe başkanlığı için şansları olur mu bilemiyoruz ama İrfan Ayar'ın da Ak Parti Kocaeli İl Yönetim Kurulu üyesi iken Gebze İlçe Başkanlığına atandığını çok net hatırlıyoruz..
Yani bu iki isimden birisi Gebze İlçe Başkanlığına getirilecek olursa, otomatik olarak "Gebze'ye ilçe başkanı olabilmenin yolu, önce il yönetim kurulu üyesi olmaktan geçiyor" kuralı konmuş olacak..   
Bakalım Eylül-2019'da başlayacak olan kongrelerde Ak Parti Gebze İlçe Başkanlığı için İrfan Ayar'ın koltuğunu koruyabilecek mi yoksa karşısına isimler ve listeler çıkacak mı?

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, PARTİ, GEBZE, İÇİN, 3, İSİM, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı