Haber Detayı
10 Temmuz 2020 - Cuma 22:32
 
Ak Parti Dilovası ilçe Başkanı Osman Akbulut'tan Adalet Bora'ya özel açıklamalar
İLÇELER Haberi
Ak Parti Dilovası ilçe Başkanı Osman Akbulut'tan Adalet Bora'ya özel açıklamalar

ADALET BORA- Ak Parti Dilovası ilçe başkanı Osman Akbulut ve ilçe başkan yardımcısı Saim Karakaya ile birlikte  haberpi’ye yaptığı nezaket ziyaretinde hem yerel hem genel siyasetten konuştuk..
ResimResimResimParti Dilovası ilçe başkanlığını  7 yıla yakındır başarılı bir şekilde yürüten,  Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve onun ilkelerine sıkı sıkıya bağlılğını her defasında ifade eden, Dilovasındaki uyumlu siyaset ve farklı kesimler arasındaki dengeleri kurmadaki başarısının nişanesi olarak kendi döneminde Dilovasından bir milletvekili (Cemil Yaman ) ve ardından 31 Mart yerel seçimlerinde  daha önce ilçe yöneticisi olarak görev yapan Hamza Şayir’in Dilovası belediye başkanı seçilmesinde büyük emeği olan Osman Akbulut ile son dönemlerin gündemi olan 27 Eylül’deki kongreyi, Dilovasında Ak Partinin hep birinci parti olma başarısının sırrını, Kömürcüler OSB’nın kaldırılması dahil tüm merak edilenleri konuştuk..
Samimiyetiyle, tevazusuyla, nezaketiyle ve erdemli duruşuyla Osman Başkan tüm sorularımızı içtenlikle cevapladı..
A.B: Ak Parti Dilovası ilçe başkanı olarak bugüne kadar hiç seçim kaybetmediniz ve partinizi hep birincilikle taçlandırdınız? Çok kozmopolit bir bölgede bunu nasıl başardınız
AKBULUT:  Biz Ak Parti Dilovası teşkilatı olarak sayın Genelbaşkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunu kendimize yol, inandıklarını kendimize rehber, çalışma azmi ve bu ülkenin parlak geleceği için gecesini gündüzüne katan memleket aşkına sevdalıyız.. Sayın Cumhurbaşkanımızla yol arkadaşlığı yapmak öncelikle benim  için bir onur. Bu benim için çok büyük bir mutluluk. Yol arkadaşlığı ne gerektiriyorsa biz de onu yapıyoruz. Ak Davanın neferleri olarak Dilovasında partimizi birinci yapmak ve hiçbir seçimi kaybetmemek için tüm dava arkadaşlarımla gece gündüz çalıştık ve halen de yarın seçim olacakmış gibi çalışıyoruz. Yönetim Kurulu üyelerimle, gençlik ve kadın kolları başkanlarım ve onların yönetim kurulu üyeleriyle sürekli sahadaydık ve halen sahalardayız. Dilovasını ve Dilovası halkını çok seviyoruz. Ve inanın sadece hizmet vermek, kentimizi kalkındırmak ve daha mutlu ve yaşanabilir bir Dilovasını geleceğe taşımak için çalıştık. Çalışmaya da devam ediyoruz. Yaptığımız tüm çalışmalarımızda samimiyet en büyük önceliğimiz. Yapmayacağımız hiçbir sözü kimseye vermedik şimdiye kadar. Bu da partimizin Dilovasında hep birinciliği sürdürmesinin en büyük sırrıdır..
A. B: Sanırım bu sözlerinizden biri de Kömürcüler OSB’nın kaldırılması sözüydü. Ve bugüne kadar söylense de hep sözde kalacağına inanıyordu insanlar. Nasıl işledi Kömürcüler OSB’nin kaldırılma süreci?
AKBULUT:  Evet, yaşanabilir bir Dilovası inancı ve hedefiyle seçim döneminde bu sözü halkımıza verdik ve başta sayın Bakanımız Murat Kurum olmak üzere sayın Milletvekilimiz Cemil Yaman, Büyükşehir belediye başkanımız Tahir Büyükakın’ın büyük emekleri ve çabaları sayesinde oldu..Belediye Başkanımız Hamza Şayir’in de bu sorunu çözmede harcadığı mesai ve çalışmanın sonucu olarak Dilovası bugün artık Kömrücüler sorununu geride bırakmış oldu.  Elbette ki teşkilat olarak bizim de elimiz güçlendi ve verdiğimiz sözü tutmanın mutlululuğunu halkımızla birlikte yaşıyoruz
A. B: Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kocaeli ziyaretinde Dilovası Kömürcüler OSB’nin kaldırılmasıyla birlikte birde toplu konut müjdesi verdi. Bölgede istimlak çalışmaları nasıl yürütülecek olası sorunlara karşı B planınız var mı?
AKBULUT: Bu konuyu Bakanlık adına Kocaeli Büyükşehir belediyemiz yürütecek. Halkımız artık yaşam stantları yüksek ve güzel mekanlarda yaşamayı hak ediyor. Bu konuda gönüllülük esası önceliğimiz. Vatandaşlarımızda bu konuda bilgilendiriliyor ve sorun yaşanacağını sanmıyorum ve bunun için elimizden geleni yapacağız..
A. B: Yine siyasete dönecek olursak; Gebze bölgesinin tek vekili sayın Cemil Yaman sizin ilçe başkanlığınız döneminde seçildi. Ve bu büyük bir başarıydı. Ardından yöneminizden bir başkan çıkardınız ve sayın Şayir zorlu bir seçimden başarıyla çıkarak belediye başkanlık koltuğuna oturdu.. Hem Milletvekili Yaman hem de belediye başkanı Hamza Şayir’le siyasi yol arkadaşlığınız nasıl gidiyor?
AKBULUT: Bizim için hiçbir şey değişmedi. Sayın Vekilimiz Cemil Yaman gerçekten yaptığı çalışmalarla sadece Dilovasını değil Gebze ve Kocaeli bölgesini de mutlu eden bir performans sergiliyor. Koltuğun değiştirmediği bir isimdir Milletvekili Yaman. Ak Davanın birer neferleri olarak dün nasıl ise bugünde dostluğumuz ve davamız baki. Sayın Belediye Başkanımız Hamza Şayir’de aynı şekilde. Kentte büyük bir uyum içinde çalışıyoruz. Benim yönetimimden bir belediye başkanının çıkması elbetteki benim için çok büyük bir gurur kaynağı. Kendim belediye başkanı olmuş kadar mutluyum ve onun başarısını gördükçe de mutlu oluyorum.. Biz Ak Partide menfaat dostluğu değil dava arkadaşlığı yapıyoruz ve onun içinde ortak paydamız halkımızın mutlululğudur..
A. B: Sayın Akbulut en önemli soruya geldi sıra; 27 Eylül’deki kongrede aday mısınız? Hakkınızda aday olmayacak, kararını verdi, bırakıyor iddiaları sıklıkla gündemde. Süreç nasıl işliyor?
AKBULUT: Evet, herhangi bir değişiklik olmazsa 27 Eylül’de pandemi nedeniyle ertelenmiş kongremizi yapacağız. Ben şu anda görevimin başındayım. Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı olarak bizler şuna inanıyoruz; görev istenmez verilir. Görevi bıraktığım iddiaları doğru değil. Bu iddia ve söylemleri çıkaranlar bizim Ak Davamıza zeval getirmek isteyenlerdir. Ancak bizim dirliğimizi ve birliğimizi bozmalarına fırsat vermeyeceğiz. Partim bana görev verirse elbetteki devam ederim. Vermezse de hangi arkadaşımız gelecekse davulla zurnayla karşılar desteklerim. Bunun dışında kimse bizden olumsuz bir şey beklemesin. Biz dava adamıyız ve öyle de kalmaya devam edeceğiz..
A.B- Sayın Akbulut bu ziyaretten dolayı size teşekkür ediyor, bundan sonraki siyasi yolculuğunuzda başarılar diliyoruz..
AKBULUT: Dilovasındaki değişimi anlatmaya her zaman hazır oldumuzu bir kez daha belirterek misafirperverliğiniz ve konukseverliğiniz için ben teşekkür ederim..

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ak, Parti, Dilovası, ilçe, Başkanı, Osman, Akbulut'tan, Adalet, Bora'ya, özel, açıklamalar, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı