Afyon il müdürü Bekir Yümnü'ye Vali Yiğitbaşı sürprizi
Haber
12 Mayıs 2022 - Perşembe 10:18
 
Afyon il müdürü Bekir Yümnü'ye Vali Yiğitbaşı sürprizi
SİYASET Haberi
Afyon il müdürü Bekir Yümnü'ye Vali Yiğitbaşı sürprizi

ADALET BORA/ haberpi- Afyon'un yeni kadın Valisi Yiğitbaşı oldu. Bakan Yardımcılığı döneminde geçtiğimiz bayramda Afyon Huzurevini ziyareti hoş bir program olarak kayıtlara geçerken Valiyi ilk ağırlayan ve tanışan isimlerden biri de Gebzelilerin yakından tanıdığı ve sevdiği Afyonkarahisar Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü oldu.  Yiğitbaş'ını 10 gün önce Aile ve Sosyal Politikalar  Bakan Yardımcısı olarak ağırlayan Müdür Yümnü'nü için bu durum da bir hayli sürpriz oldu.. 
ÇİÇEK'İN YERİNE KADIN VALİ 

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararıyla 10 ilin valisi yer değiştirdi, 9 ilin valisi merkeze alındı, 9 ile de yeni vali atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kararla, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Kübra Güren Yiğitbaşı, Afyonkarahisar Valiliği görevine atandı. Bu atamayla Yiğitbaşı, kentin ilk kadın, Türkiye'nin de ilk türbanlı valisi oldu. Aynı kararla Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ise Kayseri Valiliği görevine atandı. 
TEŞEKKÜR ETTİ
Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı kararın ardından yaptığı açıklamada: Cumhurbaşkanımız sayı Recep Tayyı Erdoğan’ın tensipleri ile atanmış bulunduğum Afyonkarahisar Valiliği görevimin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Beni bu göreve layık gören sayın Cumhurbaşkanımıza ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya şükranlarımı arz ediyorum. 2021 yılının Ağustos ayından beri büyük bir gururla yürüttüğüm Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcılığı görevim sırasında desteklerini esirgemeyen sayın Bakanımız Derya Yanık’a şükranlarımı sunuyor, tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.’ dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon, il, müdürü, Bekir, Yümnü'ye, Vali, Yiğitbaşı, sürprizi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı