Haber Detayı
16 Ağustos 2019 - Cuma 18:54
 
ADNAN KÖŞKER İÇİN FLAŞ İDDİA
İLÇELER Haberi
ADNAN KÖŞKER İÇİN FLAŞ İDDİA

HP/CENGİZYÜCAK Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği İl Başkanları toplantısında Eylül ayında kongreler olacağının işaretini vermesi üzerine Ak Parti i, ilçe ve belde teşkilatlarında kongrelere dönük bir haraketlilik gözlemlendi..
Ak Parti Gebze camiasında da "Gebze İlçe başkanlığında değişiklik olur mu yoksa İrfan Ayar yerini korur mu" şeklinde sorular ve değişik değişik cevaplar havada uçuşmaya başladı..
Her ne kadar Ak Parti Kocaeli milletvekili Cemil Yaman benim bu yöndeki soruma "İrfan bey değerli bir insan. Seçim süreçlerini de gayet iyi götürdü." demiş olsa dahi parti içinde şimdiden ilçe başkanlığı için isimler zikredilmeye başladı bile..
Ak Partide ilçe başkanlığı için en çok konuşulan iki isim ise Ak Parti Kocaeli İl Yönetim Kurulu üyeleri Recep Kaya ve Mustafa Yıldıztekin..
İrfan Ayar'ın ilçe başkanlığına atandığı süreçte de isimleri ilçe başkanlığı için geçen ve genel merkeze çağrılarak mülakata tabi tutulan Recep Kaya ve Mustafa Yıldıztekin'in yeniden ilçe başkanlığı için şansları olur mu bilemiyoruz ama İrfan Ayar'ın da Ak Parti Kocaeli İl Yönetim Kurulu üyesi iken Gebze İlçe Başkanlığına atandığını çok net hatırlıyoruz..
Yani bu iki isimden birisi Gebze İlçe Başkanlığına getirilecek olursa, otomatik olarak "Gebze'ye ilçe başkanı olabilmenin yolu, önce il yönetim kurulu üyesi olmaktan geçiyor" kuralı konmuş olacak..   
Bakalım Eylül-2019'da başlayacak olan kongrelerde Ak Parti Gebze İlçe Başkanlığı için İrfan Ayar'ın koltuğunu koruyabilecek mi yoksa karşısına isimler ve listeler çıkacak mı?


ADNAN KÖŞKER İÇİN BOMBA KULİS
Geçtiğimiz gün yayınladığım yukardaki yorumdan sonra Ak Parti Kocaeli'nin aktif kurmaylarından bir isim beni arayarak "Cengiz bey Gebze ilçe başkanlığı için konuşulan iki isim yazmışsın ama üçüncü ismi unutmuşsun. Parti içinde Ak Parti Gebze İlçe Başkanlığı için ismi en çok konuşulan kişilerden birisi de eski belediye başkanımız Adnan Köşker'dir" dedi..
Bu ismi duyunca "Gebze'de Belediye başkanlığından sonra ilçe başkanlığı tutar mı" diye sorduğumda ise "Niye tutmasın ki, Gölcük eski belediye başkanmız Mehmet Ellibeş, il başkanlığına getirildi. Fena mı oldu? Bakınız iki ay içinde teşkilatı nasıl bütünleştirdi. Adnan beyde Kocaeli'nin en büyük ilçe teşkilatı olan Gebze ilçe teşkilatını eski gücüne kavuşturur ve bu göreve de çok yakışır" dedi..
Ben tekrar "Adnan Köşker'in ismi GTO Başkan adaylığı için konuşuluyor" diye sordum ve "GTO kongresine daha 20 ay var. 20 ayda Türkiye siyasetinde çok şeyler olur" cevabını duydum..
Kim mi bu Ak Partili kurmay?
İsim yazarsam bir daha hangi kurmay arar beni:))

Kaynak: (HABER MERKEZİ) - HABER MERKEZİ Editör: CENGİZ YÜCAK
Etiketler: ADNAN, KÖŞKER, İÇİN, FLAŞ, İDDİA,
Yorumlar
Haber Yazılımı