Önemli iddia: PKK'nın üst düzey iki ismi yakalandı
Abdülmetin Balkanlıoğlu vefat etti!
Erdoğan açıkladı; hallettik
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ERCAN DALKILIÇ; HANGİ YÜZLE GELİYORLAR

ERCAN DALKILIÇ; HANGİ YÜZLE GELİYORLAR
Dilovası Has parti Tavşancıl irtibat bürosunda Tavşancıl mahalle sakinleriyle bir toplantı yapan Ercan Dalkılıç Tavşancılın yok sayıldığını iddia ederek Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman'a yüklendi..
26.04.2012 / 13:37


Tavşancıl mahalle irtibat bürosunda ki kahvaltı programına Dilovası kurucu belediye Başkanı Ercan Dalkılıç, Dilovası Has Parti İlçe Başkanı Fevzi Perk, Has Parti ilçe Başkan Yardımcılar, Tavşancıl Mahalle genel sorumlusu Mustafa Korcu, Tavşancıl ve Yahya Kaptan Mahalle Başkanları katıldı. Kahvaltı sonrası mahalle teşkilatları kendilerini bir bir tanıtırken mahallelerde ki sorun ve sıkıntıları dile getirdiler.  Mahalle mezarlığının tinerci ve içki içilen bir mekan haline geldiğini söyleyen yöneticiler Belediyenin hiçbir önlem almadıklarını ayrıca geceleri domuzların gündüzleri ise koyun ve ineklerin uğrak yeri olduğunu çok önceleri ise mezarlıktaki tarihi mezar taşlarının çalındığını söylediler. Bu konuları ulusal basına dahi aks ettiklerini ve bir türlü bu konuya el atmadıklarını söylediler. Tavşancıl halkının üvey evlat muamelesi gördüğünü esnaların işlemez olduklarını ve halkın artık bölgeden kaçtıklarını söylediler. 

Dilovası kurucu Belediye Başkanı Ercan Dalkılıç Tavşancıl yönetimine hitaben yaptığı konuşmada tarihi geçmişi olan eski Beldenin bunları hak etmediğini söylerken iktidarın adeta Tavşancıl’ı yok saydığını söyledi. Dalkılıç “Mahalle teşkilatımızın tertip ettiği bu güzel ortamdan dolayı herkese teşekkür ediyorum. Tavşancıl halkı iyice dolmuş ve patlamaya yakın tabi haklı olarak, geçtiğimiz yerel seçimlerde Tavşancıl halkı iktidara güvendi ve birinci parti yaptı ama gördüğüm kadarıyla şuan iktidardan pek memnun değiller. Ben buraya gelmeden biraz Tavşancıl’ı gezmek istedim. Gördüğüm tablo karşısında tamamen hayal kırıklığına uğradım eski Tavşancı kalmamış herkes evlerini ve arsalarını satıyor. Hizmet yok arkadaşlar söyledi Belediye Başkanı ve yöneticileri arada yürüyüşe geliyorlarmış ve bu günde burada bir yürüyüş yapmışlar hangi yüzle geliyorlar bilmiyorum. Tavşancıl halkı naziktir ve kibardır yürümesine izin verir ama günü geldiğinde de hesabını soracaktır. Tavşancıl halkı şimdi verdiği oyun ne kadar değerli olduğunu anlamış ben 3 dönem belediye başkanlığı yaptım hiçbir zaman parti siyaseti gütmedim hep halkımın belediye Başkanı oldum. Başkan olduğum vakitler de rozetimi bıraktım ve herkse eşit mesafede baktım ve işlerini gördüm. Dilovası halkı ayrımcılığı bu iktidarda gördü inşallah bu dönem farklı olacak. Tavşancıl’ın sorunları çok, az önce bütün arkadaşlarımız hemen hemen hepsi bir sorun söyledi. Biz Dilovası’nı ham bir tarladan İlçe yaptık inşallah Tavşancıl’ı da hak ettiği yere biz getireceğiz. Ben 3 dönem Başkanlık yaptım ama anlım açık ve sizlerin yanındayım, her mahalleye her eve girebiliyorum çünkü ben halkın geleceği ile oynamadım yanlış işlere bulaşmadım, ama diğer başkanlar Dilovası’nda gezemiyorlar, Düğünlerde, cenazelerde kendilerini göremezsiniz çünkü bu halka değil onlar kendilerine çalıştılar ve o makamı ayakaltına düşürdüler. Tavşancıl’a yapılan bu eziyeti Tavşancıl halkı unutmayacaktı ve hesabını sandıkta verecektir.” Dedi. 


YAZARLAR