Kocaeli'ye önemli uyarı
13 KURUŞLUK İNDİRİM
CHP'den sert tepki!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Hilal Kaplan: Kandil ve Pensilvanya ...

Hilal Kaplan: Kandil ve Pensilvanya ...
26.06.2019 / 18:40


Hilal Kaplan: Kandil ve Pensilvanya seviniyor

Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan, İstanbul’da yaşayıp oy kullanan yaklaşık 9 milyon vatandaşın yüzde 54'ünün oyunu alan CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun zaferini “Kandil ile Pensilvanya'yı sevindirecek bir sonuç oldu” ifadesiyle değerlendirdi.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul için verdiği karar sonrasında dün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi yenilendi. Resmi olmayan sonuçlara göre rakibinden 777 bin 581 oy fark ile seçimi önde tamamlayan CHP’li Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım'la yarışta elde ettiği farkı 31 Mart'a göre yaklaşık 57 kat (56,6) arttırdı.

Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan da İmamoğlu’nun zaferini köşesine taşıdı ancak halkın oylarıyla seçilen İmamoğlu’nun tekrar İBB Başkanı olmasının “Kandil ve Pensilvanya’yı sevindirdiğini” iddia etti.

Hilal Kaplan’ın köşesinin bir kısmı şöyle:

Üzüldüğüm İstanbul gibi gözbebeği bir şehrin Binali Yıldırım vizyonuyla yönetilemeyecek olması ve Kandil ile Pensilvanya'yı sevindirecek bir sonucun hasıl olmasıdır.

Önümüzdeki süreçte CHP, iktidar olmanın ve bunu çoklu ortaklarla yürütmenin zorluğunu nasıl aşacak; AK Parti, İstanbul'da muhalefet olarak neler yapacak, onu gözlemleyeceğiz.

"Yenilgi, yenilgi büyüyen bir zafer vardır" dizesini düstur kabul eden bir hareketin, genel ve yerel seçimlerdeki %52-53 bandında aldığı galibiyetlerle yoluna devam edeceğine ve yeise kapılmayacağına eminim.


YAZARLAR