Kocaeli'ye önemli uyarı
13 KURUŞLUK İNDİRİM
CHP'den sert tepki!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ak Parti neden böyle yaptı?

Ak Parti neden böyle yaptı?
12.06.2019 / 23:37


ADALET BORA- Herkes Ak Partinin neden muhalif bir ismin moderatörlüğünü kabul ettiğini merak ediyor.. Bunu tartışıyor.

23 Haziran seçimi kuşkusuz hem Ak Parti için hem de CHP ve bileşenleri için önemli. Bugün açıklanan ve muhalif isim Küçükkaya'nın moderatörlüğünü yapacağı Yıldırım- İmamoğlu programını onaylamasıda bu açıdan bir başka önemli.. Çünkü nihayetinde geçtiğimiz günlerde HDP'li Pervin Buldan aday çıkarmamalarına rağmen ; "23 Haziran tarihinde herkesi sandığa götüreceğiz. Ve bir kez daha kazanacağız, bir kez daha başaracağız" diyerek CHP'nin deklere etmediği ve gündeme getirilmesinden hoşlanmadığı HDP ortaklığını da açık ve net bir şekilde ortaya koydu.Bunun yanısıra dirsek temasını direkt veren Saadet ve güncel ortak İYİ parti olunca ortaya dört dörtlük bir ittifak çıkmış oluyor ki, bu da CHP adayı İmamoğlu'nun Ordu'daki tavırlarından da anlaşılacağı gibi sinirlerini geriyor.Eee kolay değil bir insanın; Hem Kılıçdaroğlu'ndan hem Pervin Buldan'dan hem Temel Karamollaoğlu'ndan hem de Meral Akşener'den ayrı ayrı talimat alması. Onun için gittiği her yerde hangi genel başkanının nabzı atıyorsa ona göre şerbet vermek zorunda kalıyor.. Durum böyle olunca da sinirler doğal olarak yıpranıyor ki- buna hakikaten sinir mi dayanır- işte dayanmadığını da Valiye söylediği iddia edilen o hoş olmayan hitabetten anlaşılıyor.. 

AK PARTİ NEDEN BÖYLE YAPTI?

Son gelinen noktada Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım'ın TV programı yapma fikriydi. Didem Arslan Yılmaz bu fikri ortaya atmış ve sonrasında kamuoyunda büyük destek görünce hem Ak Parti hem CHP bu konuyu Avrupa ve Amerika'da olduğu gibi kabuledilir bulup nihayi kararı verdiler. Ve Ak Partiye muhalif kanal FOX TV'nin çalar saat programcısı İsmail Küçükkaya'da karar kıldılar..Binali Yıldırım  Küçükkaya'dan önce zaten büyük sürprizini yapmış ve hiç kimsenin aklının ucundan geçmeyen aşırı muhalif Uğur Dündar'ı adres göstererek hem rakibini hem de  kamuoyunu alabora ederek arenadan çekinmediğini zekice ve çok ince bir mesajla vermişti..

NEDEN DİDEM DEĞİL İSMAİL

Ak Partiye sıcak bakan Didem Arslan yerine muhalif kimlikle tanınan Küçükkaya'nın tercih edilmesi elbette Ak Partinin bana göre çok doğru bir karar alımıdır.. Eğer Didem Arslan ya da muhalif isimler dışında herhangi bir isim noktasında Ak Parti ısrarcı olsaydı, o programın baştan galibi İimamoğlu olurdu..

Şimdi İmamoğlu ve CHP'nin büyük sempatizanı Küçükkaya'ya bu teklifin götürülmesi ile Ak Parti rakibinin 1-0 önüne geçmiş oluyor ve çok zekice bir kazanım olarak hanesine yazıyor..

Ak Parti bizzat kendi taraftarı olanı değil CHP'nin taraftarı olan bir isme EVET diyerek kamuoyuna ve istanbullulara 'bakın biz hiç bir şeyden çekinmiyoruz ve CHP'li bir gazetecinin sorularından kaçmıyoruz.. Burdayız' diyor

Bunu hem CHP'li seçmenin aklına bir soru işareti atarak hem de kendi tabanına rahat olun işler yetişir diyerek golünü atıyor ve hem imamoğlu'nun hemde onu destekleyen SP- İYİ Parti ve HDP'nin  sahnelere çıkıp ' kendi yandaşlarına soru sordurttular' iddalarını da peşinen gömmüş oldu.. Akıllıca, zekice ve çok yerinde bir karar oldu..16 Haziran Pazar günü saat 21.00'de büyük düelloyu hep birlikte izleyeceğiz

 


Etiketler:
YAZARLAR