Kocaeli'ye önemli uyarı
13 KURUŞLUK İNDİRİM
CHP'den sert tepki!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Binali Yıldırım: "Ben sesimi duyuramıyorum"

Binali Yıldırım:
28.05.2019 / 21:52


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, “Biz bu seçimin yenilenmemesi için çok gayret ettik” dedi.

FOX Tv yayınına katılan Yıldırım, “Bazı oy kaydırmaları ve yanlışları görünce, oyların yeniden sayılmasını istedik. Ancak buna CHP karşı çıktı, bizim talebimiz reddedildi. YSK’ya aynı talebi tekrar ettik, o da reddetti. Dolayısıyla o yol kapandı” diyerek sözlerini açıkladı.

"Ben sesimi duyuramıyorum"

Yıldırım, seçimin iptalinin sebebi sorulduğunda “Çünkü çaldılar” yanıtını vermişti. Bu ifadelerini de “Ona mecburdum. Çünkü algı operasyonu yapıldı. Orada bir hukuki tabir değil, farkındayım. Ben bir kere ortada en büyük mağduiryeti yaşayan İstanbullular var, aday olarak ben varım ve ben sesimi duyuramıyorum, kendimi ifade edemiyorum” dedi.

Yıldırım, seçim gecesi henüz tüm sandıklar açılmadan “kazandık” açıklaması yapmasını ise şu sözlerle açıkladı:

"Sandık kurullarında arkadaşlarımız demoralize olup sonuçları iyi takip edemeyeceklerdi. Yüzde 98’den fazlası açılmış bundan sonraki açılanlar sonucu değiştirmeyecek dediler. Bu bilgilere dayanarak [kazandık] açıklamasını yaptım. Bu bir hataysa bu hata benim.”

Sandık kurullarında arkadaşlarımız demoralize olup sonuçları iyi takip edemeyeceklerdi. Yüzde 98’den fazlası açılmış bundan sonraki açılanlar sonucu değiştirmeyecek dediler. Bu bilgilere dayanarak [kazandık] açıklamasını yaptım. Bu bir hataysa bu hata benim.”


YAZARLAR