Erdoğan-Arınç görüşmesi sonrası açıklama
Cumhuriyet davasında sıcak gelişme
Trump geri adım atmadı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MHP Darıca kongresi yapıldı!

MHP Darıca kongresi yapıldı!
MHP Darıca İlçe Teşkilatı 2. Olağan kongresini gerçekleştirdi. Çift listeli kongrede Erkan Azeri ve Selahattin Eser yarıştı.
27.02.2012 / 12:57


MHP Darıca İlçe Teşkilatı 2. Olağan kongresini Darıca Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirdi. Saat: 13.00’de başlayan kongreye MHP MYK Üyeleri Özgür Bayraktar, İbrahim Özer, Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, İl Başkanı Celalettin Yaylak, eski milletvekilleri, İlçe başkanlarının yanı sıra milletvekili aday ve aday adayları katıldı. Divan Başkanlığını İbrahim Özer’in yaptığı kongrenin katip üyeleri ise Çağdaş Duyar, Hüseyin Çakır, Filiz Kıymaz, Özgür Bayraktar oldu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede konuşmaların ardından Erkan Azeri ve Selahattin Eser divan başkanlığına listeyi sundu.

İlçe Başkanlığına aday olan Selahattin Esen yaptığı konuşmada, “Hayatım boyunca gönül verdiğim bu partiye Başbuğ Alpaslan Türkeş’in ilkeleri, Liderimiz Devlet Bahçeli’nin izinde hizmet etmek için bu yola çıktık. MHP bağımsızlığın tek simgesi, Türk Bayrağı’nın tek kalesidir. Bu kaleyi canlı tutmak, bayrağı dalgalandırmak için çalışmalarımızı yapacağız. Gayretimiz ve çabamız bu doğrultuda olacaktır.”dedi.

Selahattin Esen’in ardından konuşma yapmak için sahneye çıkan Erkan Azeri’nin konuşması sık sık salonda ki partililerin alkışları ile kesildi. Azeri, Konuşmasında şu sözlere yer verdi, “Yorulmadan, usanmadan yürüyeceğimize and içerek bu yola girdik. Konuşmama başlamadan önce Başbuğumuz Alpaslan Türkeş’i saygı ve minnetle anıyorum. Milliyetçi Hareket’in onun eseri olduğunu bilerek hizmet edeceğiz. Bu bayrak ve hizmet yarışıdır. Ey Türkçe sevenler, Türkçe okuyanlar, geleceği Türkçe görenler size en iyi şekilde hizmet edeceğimizden hiç kuşkunuz olmasın.”

Konuşmaların ardından yaklaşık 250 delege oy kullanmaya başladı. Oy kullanma işlemi bittikten sonra oylar sayıldı. Yeni başkan geçerli oyların 164´ünü alan Erkan Azeri oldu.

Asıl liste: Özgür Alpaslan, Mahmut Şener, Adem Emre Aydın, Ömer Aras, Yener Aşçıl, Niyazi Özdoğan, Necati Bilgin, İsmail Bulut, Serkan Aydın, Erdal Baybuş, Emre Çalışkan, Muhittin Gençtürk, Barış Şimşek, Erdal Yüce, M. Kemal Yılmaz, Güven Altay, Temel Bingöl, İlhan Yaşar, Yedek liste: Özay Moğolkoç, Bülent Aslan, İbarahim Özdemir, Yasin Özbek, Orhan Cinoğlu, Mustafa Gür, Ali Bilgin, Ziya Dönertaş, Yeter Tok, Nevzat Yıldız, Hüseyin Kuş, Atilla Kalecik, Suat Polat, EKREM Akça, Ahmet Uzun, Levent Ünsal, Sebahattin Polat, Tayfun Hasbey.

Halil Özaydın, Şemistan Gençgiller, Arif Yılmaz, Mehmet Aksu, Alpaslan Özcan, Ayhan Tanrıkulu, Feridun Arık, Sefer Çim, Savaş Şensoy, Hulusi Demir, Kadriye Yılmaz, Atlan Bostancı, Kamil Eraslan, Oğuzhan Telci, Eşref Erdal, Gökhan Dedetürk, Ahmert Kılıçaslan, Nihat Yerlikaya, Mervlüt Yazar, Fatma Oya Salaman, Olcay Kaya, Osman Öztürk, Mendsres Boztepe, Sabri Özdemir, Serkan Aslan, Hatice cinoğlu, Köksal Esert, Ersin İzgün, Serkan Atar, Kezban Koç, M. MUSTAFA Kaya, Kemal Bulut, Uğur Kaya, Filiz Tanrıkulu, M. Esatullah Aktaş, Müjer Çüçen.


YAZARLAR