Erdoğan-Arınç görüşmesi sonrası açıklama
Cumhuriyet davasında sıcak gelişme
Trump geri adım atmadı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Taşdeğirmen köylüleri kaz gecesinde buluştu

Taşdeğirmen köylüleri kaz gecesinde buluştu
Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Kars ve Ardahanlılara mahsus olarak düzenlenen “geleneksel kaz geceleri"ni kaçırmazken, Başkan Köşker'i aralarında görmekten mutlu olan bölge insanları "Başkanımız bizim kaz etini pek sevdi" dediler..
14.02.2012 / 11:34


HP/ÖZELHABER Gebze’de Kurulu bulunan Ardahan'ın Çıldır İlçesi Taşdeğirmen Köyü Yardımlaşma ve Yaşatma Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen, 'Kaz Gecesi' dün akşam Gebze Malkoç düğün salonunda gerçekleşti..

Çıldır Taşdeğirmen Köyü Yardımlaşma ve Yaşatma Derneği Başkanı Yaşar Kızılharaba bu etkinliklerinde tüm hemşerilerini yanlarında görmekten mutlu olduklarını dile getirdi..

Geceye katılan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Kars ve Ardahanlılara mahsus olarak düzenlenen “geleneksel kaz gecelerinin” çok güzel bir etkinlik olduğunu dile getirdikten sonra “yetiştirenlerin ve pişirenlerin hakkını vermek lazım kaz çok güzeldi. Yöresel derneklerimiz bizler için çok önemli çünkü sizlerle aramızda bağ kurmamıza ve sizlerin sorunlarını bize aktarmaya vesile oluyorlar” dedikten sonra geceyi düzenleyenlere ve katkı sunanlara tek tek teşekkür etti..

Gebze Emniyet Müdürü Abdulkadir Demir'in de gecenin önemi üzerine bir konuşma yaptığı ve İstanbul Çıldır Kültür Dernekleri Başkanı İsa Yücak’ın da hazır bulunduğu gece Erkan Saraç'ın sunumu ve bölgesel sanatçıların türküleri eşliğinde düzenlenen eğlence ve folklor gösterileriyle sona erdi..


YAZARLAR