Önemli iddia: PKK'nın üst düzey iki ismi yakalandı
Abdülmetin Balkanlıoğlu vefat etti!
Erdoğan açıkladı; hallettik
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MHP'de şok istifa!

MHP'de şok istifa!
12.01.2017 / 22:43


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "anayasa değişikliği"ne verdiği desteği Ülkücü Dava ile ters bulduklarını dile getiren Düzce Akçakoca MHP İlçe Başkanı Tacettin Akman, 15 kişilik yönetim kurulu üyeleri ile birlikte istifa ettiklerini açıkladı..

Tacettin Akman'ın istifalarına yönelik yaptığı açıklamada, “Mecliste görüşülmekte olan anayasa değişiklik taslağının içerik olarak ülkücü düşünceye uygun olmadığını düşünmekteyiz. Hem tabandan aldığımız tepki, hem de kendi içimize sindiremediğimiz için oy birliğiyle istifa kararı aldık. Eski genel başkan yardımcımız Sayın Atilla Kaya'nın kamuoyunca bilinen mektubunun tamamının arkasında olduğumuzu saygıyla duyururuz. Ayrıca oy kullanan milletvekillerimizin bir kez daha düşünmelerini istiyoruz’’ ifadelerine yer verdi..

İl Başkanı istifayı değerlendirdi... Telefonla ulaştığımız MHP İl Başkanı Ümit Yılmaz, ‘ülkenin içerisinden geçtiği süreci süzemeyen kişilerin kendi tasarrufudur’ diyerek kararı değerlendirirken atılacak adım iki için yol izleyeceklerini belirtti. Yılmaz, yeni bir yönetim ya da teşkilatın kapatılmasının gündeme alınabileceğini söyledi.

 www.oncurtv.com


YAZARLAR