YSK'dan Hatay ve Iğdır ile ilgili flaş karar
Eski Bakan Erverdi vefat etti
O partiye izin çıktı..
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TÜBİTAK Başkanı görevden alındı sıra da eşi mi var?

TÜBİTAK Başkanı görevden alındı sıra da eşi mi var?
Nükhet Yetiş'i Gebze çok yakından tanıyor çünkü Yetiş,TÜSSİDE (MEB-TÜBİTAK Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü)’de, 2000-2004 yılları arasında müdürlük pozisyonunda çalıştı. Eşi Mehmet Önder Yetiş ise halen Gebze TÜBİTAK- MAM Başkan Vekilliği yapıyor.. En çok eleştirilen durumların başında ise Nükhet Yetiş'in TÜBİTAK Başkanı, eşinin de TÜBİTAK-MAM Başkanvekilliği yapmasıydı.. Şimdi tüm gözler Önder Yetiş'e çevrildi.. Görevden alınma sırası onda mı diye?
29.08.2011 / 16:31


Kamuda yeniden yapılanmayı düzenleyen ‘Kanun Hükmünde Kararname’lerle bürokraside yeni bir atama operasyonu daha gerçekleştirildi.Hükümete kamuda yeniden yapılanma yetkisi veren yasaya dayanılarak dün TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Nükhet Yetiş görevden alındı. Düzenleme, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'yla ilgili kararnameye yerleştirilen 'torba' hükümlerle gerçekleştirildi. Yeniden yapılanmada Bilim, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile ilişkilendirilen TÜBİTAK Başkanlığı'na atanacak yeni ismin gelecek günlerde Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından belirlenmesi bekleniyor.

8 yıldan beri TÜBİTAK'ı yöneten Yetiş, bundan sonra akademik çalışmalarına ağırlık vereceğini ve ailesine daha çok zaman ayıracağını söyledi. Türkiye'de son yıllarda bilim ve teknoloji alanında önemli atılımların gerçekleştirildiğini belirten Yetiş, Türkiye Araştırma Alanı'na aktarılan mali destekler ve sunulan hizmetlerin onlarca kat arttığını söyledi.


HABERPİ YORUMLAR
murat şanlı: 
"ne ekersen onu biçersin"
tübitak başkanı ve marmara araştırma merkezi başkan vekili olan nüket ve önder yetiş çifti . tübitakta bir krallık kurdu.istediği herşeyi yapabilir duruma geldiler 08.26.2009 ramazan günü altı işciyi sağlıgınız bozuldu diye işten attı . vijdanlara sığmayan bir durum. şimdi aynı tarih ve yine ramazan saatller dahi yaklaşık aynı .hükümet bu çiftin yanlışlarını gördü ve işten el çektirdi onlar altı işcıyi sayın başbakanımızda onları işten attı. teşekkür ederim sayın başbakanım. Allah başımızdan eksik etmesin. sağl varol .
04.09.2011 / 01:18
YAZARLAR
sanalbasin.com üyesidir