Önemli iddia: PKK'nın üst düzey iki ismi yakalandı
Abdülmetin Balkanlıoğlu vefat etti!
Erdoğan açıkladı; hallettik
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ÜLKÜ DEMİR DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

ÜLKÜ DEMİR DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ OLDU
Bulgaristan'ın Albena kentinde sona eren Dünya Yıldız ve Genç Bayanlar Boks Şampiyonası'nda, Gebzeli sporcumuz Ülkü Demir dünya 3.lüğü elde etti.
02.10.2013 / 12:44


21-29 Eylül tarihlerinde düzenlenen ve 35 ülkenin 150 yıldız, 149 genç bayanla katıldığı şampiyonada, Türkiye 9 madalya kazanmayı başardı. Yıldızlar kategorisinde finale yükselen 70 kiloda Busenaz Sürmeneli, final maçında Fransız Michel Davina karşısında 3-0 üstünlük sağlayarak dünya şampiyonu olurken, Genç bayanlar 60 kiloda Kocaeli Büyükşehir Kağıtspor Kulübü sporcusu Gebze'li milli boksörümüz Ülkü Demir yarı finalde Polonyalı Aneta Alizbieata'ya yenilirek 3.lük maçı oynama hakkı elde etti. Üçüncülük karşılaşmasında Cezayir'li Simranjit Kaur'u yenen Ülkü dünya 3.sü olarak ülkemize bronz madalya ile döndü.

ÜLKÜ DEMİR: ÇOK MUTLUYUM

Bu yıl ilk kez gençler kategorisinde yarışmaya başlayan milli boksörün elde ettiği bu derece milli takım heyeti tarafından sevinçle karşılandı.Ülkü Demir müsabakanın ardından yaptığı açıklamada "Dünya şampiyonası öncesi milli takımla birlikte güzel bir kamp yaptık. Başarılı geçen kampın ardından şampiyonada elde ettiğim derece ile kariyerimdeki dünya derecelerine yenisini ekledim. Şampiyonda gerçekten çok güçlü rakipler vardı. Ben bu yıl yıldızlar kategorisinden gençler kategorisine ilk kez yükseldim.Kategori atlayarak derece yapmam benim açımdan çok daha önemliydi. Bana inanan hocalarıma, yöneticilerimize ve aileme madalya getirdiğim için mutluyum."dedi. Antrenörlüğünü Serkan Bal'ın yaptığı Ülkü Demir şampiyonanın ardından sevincini hocası ve arkadaşlarıyla paylaştı.


YAZARLAR