Önemli iddia: PKK'nın üst düzey iki ismi yakalandı
Abdülmetin Balkanlıoğlu vefat etti!
Erdoğan açıkladı; hallettik
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GEBZELİ SERVİSÇİLER E-5'İ KAPATTI

GEBZELİ SERVİSÇİLER E-5'İ KAPATTI
P plakalı servisçiler D-100 trafiğini saatlerce kapatıp eylem yaptı. P plakasız servislerin çalışmamasını isteyen servisçilerin sert tepkisi, trafiğin Gebze'den Dilovası’na kadar felç olmasına neden oldu
10.08.2012 / 10:55


Yaklaşık 250 minibüsle Ankara istikametini trafiğe kapatan şoförler, üzerlerinde "İl sınırına hayır", "Gebze'de uygulanan zulme son" ve, "İstanbul UKAME görevini yap" yazan dövizler taşıdı. P plakalı servisçiler bu sefer dediklerini yaptı ve D-100 karayolunu tamamen trafiğe kapattı. D-100 Tatlıkuyu mevkiinde saatlerce kapatılan yol, trafiği felç etti. Gebze`den Dilovası`na kadar uzanan kuyruğa aldırış etmeyen servisçiler, oturma eylemi yaptı. Sinirlerine hakim olamayan bazı servis sürücüleri ise kendilerini yerlere atarak, ellerindeki plakaları parçaladı.

Korsan servisçiliğe hayır demek için Gebze`de eylem yapan P plakalı servisçiler, daha öncede defalarca eylem düzenlemek için bir araya gelip sadece emniyet şeridini kapatmaya cesaret edebilmişlerdi. Bu sefer emniyet şeridini değil bütün şeritleri kapatan servisçiler, P plakasız servislerin yakalanıp tekrar geri bırakılmasını ve Gebze`de P plakasız servis kalmasını istemediklerini sert bir yolla duyurdu. Gebze Tatlıkuyu`dan Dilovası`na kadar uzanan kuyruğa aldırış etmeyen servis sürücülerine olay yerine gelen emniyet güçleri de müdahale edemedi. Bir süre eylem yapan servisçiler eylemi bitirdi.


YAZARLAR